Arizona State University në bashkëpunim me NASA, këtë të premte nis eksplorimin e hapësirës dhe asteroideve – Partneri Strategjik i UNI – Universum International College

Arizona State University në bashkëpunim me NASA, këtë të premte nis eksplorimin e hapësirës dhe asteroideve - Partneri Strategjik i UNI - Universum International College
Lajme

Arizona State University në bashkëpunim me NASA, këtë të premte nis eksplorimin e hapësirës dhe asteroideve – Partneri Strategjik i UNI – Universum International College

Partneri Strategjik i UNIUniversum International College, Arizona State University (ASU), këtë të premte (sot) shënon një moment kyç në eksplorimin e hapësirës ndërsa përgatiten për nisjen e Misionit Psyche të ASU-së për eksplorimin e asteroideve.

Ky projekt novator nga ASU, i udhëhequr në bashkëpunim me NASA-n, synon të hedhë dritë mbi misteret e formimit të trupave qiellorë shkëmborë në universin tonë.

Bëhuni mysafir virtual për nisjen e anijes kozmike Psyche e cila do të udhëtojë rreth 2.2 miliardë milje (3.6 miliardë kilometra) përpara se të hyjë në orbitë rreth objektivit të saj, një asteroid me të njëjtin emër. Pjesëmarrja dhe regjistrimi janë FALAS.
Ruani datat për disa ngjarje kozmike:
  • Nisja Virtuale e Misionit Psyche Data: E premte, 13 tetor Ora: 07:19 MST (15:19 CEST) (Regjistrohu për të parë ngjarjen LIVE, duke klikuar KËTU)
  • Webinari i Transmetimit të Vjeshtës – Iniciativa Ndërplanetare: Data: E enjte, 19 tetor Ora: 12:00 MST (20:00 CEST) (Regjistrohu për Webinar, duke klikuar KËTU)
UNI – Universum International College menaxhohet dhe fuqizohet nga Universiteti Shtetëror i Arizonës (ASU), i rankuar si Universiteti Nr.1 në SHBA për inovacion.🇺🇲

Për më shumë informata rreth mundësive të studimit kontakto +38344144062, info@universum-ks.org ose ndiqni UNIfacebook dhe instagram.